Μετρητής αγάπης… STEM !!!

Το Εργαστήριο Τεχνολογίας– Δεξιοτήτων σας προσκαλεί στο πιο γλυκό School  Love event της σχολικής χρονιάς 2023 – 2024 .

Τη Δευτέρα  (12 – 2 – 2024) και μέχρι την Παρασκευή (16 – 2 – 2024)  ελάτε να μετρήσουμε τα συναισθήματα μας προς τον συνάνθρωπο– συμμαθητή  μας  αλλά και προς το περιβάλλον με τον μετρητή αγάπης – STEM!

Στο Εργαστήριο Δεξιοτήτων τα τμήματα  Β1 και Β2 θα γνωρίσουν και θα μελετήσουν τη λειτουργία του μετρητή αγάπης – STEM !!!

Σύνδεσμος για πληροφορίες της κατασκευής μας:  https://whadda.com/microbit-love-tester/

Τρόπος συμμετοχής: Στα διαλείμματα μπορεί ο καθένας/μια να επισκεφτεί το Εργαστήριο Τεχνολογίας παρέα με έναν συμμαθητή/τρια  μου και κάνουν τη μέτρηση μαζί (απαιτείται η παρουσία 2 μαθητών/τριών για τη λειτουργία του μετρητή μας!!!).

Κόστος συμμετοχής/ μέτρησης  ανά μαθητή /τρια: 10 πλαστικά καπάκια  ή μία “ΣΟΚΟΦΡΕΤΑ ΜΙΝΙ“.

Σημείωση 1η : δεν υπάρχει περιορισμός στον αριθμό συμμετοχών των μαθητών/ τριών .

Σημείωση 2η: δεν έχει σημασία τι θα δείξει ο μετρητής… αλλά τι νιώθουμε εμείς μέσα στην καρδιά μας .

“Γίνομαι καλύτερος άνθρωπος  για την κοινωνία… Φροντίζω το περιβάλλον… Μετρητής Αγάπης… STEM !!! “